Voltižní klání v Chomutově

Koně Rubikon a Partiot se v pátek 7.6. vydali skrz celou republiku, aby druhý den na svých hřbetech odnesli naše voltižní naděje. Konal se totiž tradiční voltižní závod pořádaný oddílem Podkušnohorským zooparkem Chomutov.

Po dlouhé cestě jsme úspěšně absolvovali veterinární prohlídku, schůzku a hurá na kutě.

Sobotní ranní program tradičně otevřely povinné sestavy, po obědě následovaly volné, v 16 hod vyhlášení a zase cesta zpátky domů.

S Frenštátskou déčkovou skupinou se jako doposavad v letošní sezoně představila Evelína Pýchová a za své snažení byly děti odměněni příčkou nejvyšší.

Bez konkurence republikové závody objíždí tento kalendářní rok i naše seniorská skupina. Ta ovšem doznala na těchto závodech změny, kdy se za nepřítomnou Anežku Žůrkovou na start postavil náš bejnamínek Alička Stanjurová. Podala se zbytkem skupiny velmi pěkný a odvážný výkon! Na Patriotovi ji ve zlatém týmu doprovodily: Ema Žůrková, Lucka Kubíková, Jana Bartoňková, Nelča Stříbná a Kačka Kocurová.

Poslední dvě jmenované reprezentovaly náš oddíl v kategorii seniorských jednotlivců. Páťa si s Kačkou vydobyl další první pozici, Nelča na Rubikonovi stříbrnou.

Kategorii juniorských A jednotlivců s Rubikonem ovládla Lucka Kubíková.

Na startu jsme se představili i v kategorii jednotlivci junior B. Letos s jednotliveckou kariérou začínající Markéta Kubíková obsadila příčku 11. a Lea Tlachová 14. Ema Žůrková získala za předvedené výkony místo druhé. V kategorii dětí jednotlivců si odnesla 6. pozici Kačka Pýchová. Všechny jednotlivkyně cvičily na koni Rubikon.

O hladký průběh obou cest a odlonžování obou koníků se postarala Andrei Videnková, za což jí moc děkujeme :))

Nezbývá než doufat, že předvedené nebo ještě lepší výkony potvrdíme příští víkend na nominačních závodech na ME s MS v Pezinoku.
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.