Voltiž pro radost!

Seriál tří hobby závodů pojmenovaný „voltiž pro radost“ pro cvičence, kteří se na závodech ještě nepředvádějí v kategorii jednotlivců má za sebou první kolo.

Dne 10.3. 2018 v sobotu se uskutečnily hobby závody – voltiž pro radost v Drásově. Představily se některé mladší členky oddílu, které si připravily (vymyslely) volnou sestavu jednotlivců, kterou nám předvedly v kroku. Kromě volné sestavy odcvičily také povinnou sestavu, kterou zacvičily ve cvalu. Přálo nám počasí, a i to nejspíš holky nabudilo k dobrým výsledkům. Při těchto závodech nebyly výsledky až tak důležité, ale jak už svědčí z názvu voltiž pro radost je důležité, aby si to všichni užili, což si také myslím, že se stalo. Představila se nám Lea Tlachová, která v konečném pořadí skončila na úžasném 1. místě hlavně díky vydařené volné sestavě. Parádní výsledek také předvedla Barbora Bílá, která zaujala hlavně vydařenou povinnou sestavou, díky které se umístila na krásném 3. místě. Dobré výsledky ale předvedla i ostatní děvčata, Eliška Prudká se umístila na 5. místě, které taky není k zahození, Nela Mučková vybojovala 8. místo a Kateřina Pýchová se umístila na krásném 10. místě.

Nutno podotknout, že body získané na jednotlivých závodech se sčítají, proto plánujeme zúčastnit se i zbylých klání 🙂 a své výsledky a sestavy ještě vylepšit!

Je pro nás výhodou vyzkoušet si závodní atmosféru (a k ní patřící méně či více projevenou nervozitu z našeho prvního jednotliveckého startu) těstě před začátkem nové voltižní sezóny. Zároveň jsme dostaly možnost zacvičit si na „cizích“ koních – Quidovi a Astorovi, kterým za to že nás odnesli děkujeme, stejně jako lonžerce Petře Cinerové.

Autor: Eliška Prudká

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.