soustředíme se s elitou

Třídenní soustředění reprezentantů proběhlo 15.-17.12.2017 v Tlumačově. Z našeho oddílu se jej zúčastnili všichni jednotlivci s výjimkou Vanessy Krištofové, která si po náročné sezoně dává „dohromady“ koleno. Čtyřnohý zástupce našeho oddílu byl kůň Rubikon a za trenéry a lonžery Andrea Videnková a Bára Komárková.

Soustředění bylo zaměřeno jak na lonžery ať začínající či už dlouhodobé a na jejich práci s koněm na lonži, pod sedlem, ze země i teoreticky u videa. Lonžery a koně vedl dlouholetý slovenský reprezentant a nyní lonžer a trenér Martin Vaváček.

Pro cvičence byl jako hlavní trenér k dispozici náš dlouholetý reprezentant Lukáš Klouda, cvičení bylo zaměřeno především na povinné sestavy.

Hlavní trenéři soustředění pro cvičence: Lukáš Klouda a rakouská Isa Fiala

Především pro cvičence, kteří se představují už i na mezinárodní úrovni přijela rakouská reprezentatnka a mimojiné i majitelka vlastního voltižního oddílu Isabel Fiala. Pod jejím vedením a nápady se řešily volné sestavy jednotlivců jak z hlediska uspořádání a obsazení cviků tak hlavně choreografie za doprovodu hudby. A pro představu, jak takovéto trénování vypadá, přidáváme i videa.

Celkově mělo soustředění úspěch, cvičenci si procvičily nejen své sestavy, ale také anglický jazyk 😀 nezbývá než doufat, že to co se na soustředění naučili, předvedou v následující sezóně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.